Skip to main content Skip to primary navigation

W oczach uczniów i nauczycieli: ocena naszych pakietów edukacyjnych

Regional website Poland

Obecnie trwa druga edycja projektu edukacyjnego Umicore „Baterie doładowują naszą codzienność”. Celem inicjatywy jest podnoszenie świadomości młodzieży z Nysy i okolic na temat elektromobilności, zielonej energii oraz ochrony środowiska. Jako inicjator programu odwiedziliśmy uczestników projektu – uczniów i pedagogów – aby porozmawiać o ich spostrzeżeniach oraz zapytać, jak oceniają naszą inicjatywę.

W ramach programu uczniowie trzech placówek: Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach uczestniczą w dodatkowych zajęciach lekcyjnych, praktycznych eksperymentach oraz budowie miniaturowych urządzeń elektrycznych. Umicore jest inicjatorem projektu oraz fundatorem materiałów edukacyjnych, dlatego postanowiliśmy odwiedzić uczestników naszego projektu i zapytać o ich wrażenia. 

– Zależy nam, aby pakiety edukacyjne były dostosowane do potrzeb i zainteresowań uczniów, dlatego ich opinie są dla nas bardzo ważne. Nasz cel został osiągnięty. Podczas spotkań z młodzieżą i nauczycielami zebraliśmy wiele cennych sugestii, które na pewno weźmiemy pod uwagę, realizując kolejne edycje projektu. –

Alicja Stafford, Communication Manager w Umicore Battery Materials Poland oraz koordynatorka projektu

Podczas cyklu spotkań uczestniczyliśmy także w niestandardowej lekcji. W Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie odbyła się „Noc Łazików”, czyli zajęcia edukacyjne przeprowadzone w późnych godzinach wieczornych – od 19:00 do 23:00.

– Organizując nocną lekcję, chcieliśmy urozmaicić codzienną naukę oraz podziękować uczniom za ich zaangażowanie w projekt „Baterie doładowują naszą codzienność”. Dzięki dodatkowym zajęciom młodzież ma okazję zdobyć cenną wiedzę i umiejętności. Jestem przekonana, że będą one bardzo przydatne w przyszłości, zwłaszcza w kontekście dynamicznie rozwijających się technologii z zakresu elektromobilności. Co więcej, takie inicjatywy edukacyjne udowadniają młodzieży, że nauka przedmiotów ścisłych wcale nie musi być nudna – mówi Anna Michoń, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie w nasze działania edukacyjne! Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wizyt w szkołach.