Skip to main content Skip to primary navigation

Nasze zakłady produkcyjne

Nasze dwa zakłady produkcyjne w Polsce przyczyniają się do rozwoju ekologicznego transportu na rynkach europejskich. Fabryka Umicore w Nowej Rudzie produkuje katalizatory samochodowe, które redukują emisję szkodliwych zanieczyszczeń. Zakład Umicore w Nysie produkuje materiały katodowe, które decydują o wydajności akumulatorów w pojazdach elektrycznych. W obu zakładach wykorzystujemy technologie najnowszej generacji, działając na rzecz zminimalizowania zużycia energii i emisji CO2.

Nowa Ruda

Zakład Umicore zajmujący się produkcją katalizatorów znajduje się w Nowej Rudzie, około 100 km na południowy zachód od Wrocławia. Aktualnie firma zatrudnia około 150 osób.

W 2018 r. fabryka zdobyła lokalną nagrodę "Róża Kłodzka" w kategorii Najlepszy Pracodawca, a sam zakład został oceniony jako firma przyjazna środowisku. 

Dowiedz się więcej

Nysa

W 2021 roku w Nysie uruchomiliśmy nowy zakład, który jest pierwszą fabryką materiałów katodowych w Europie. Zakład rozpoczął produkcję komercyjną w 2022 roku i zatrudni 400 osób.

Celem Umicore jest bycie preferowanym pracodawcą w regionie. Z myślą o pracownikach firmy i lokalnej społeczności, chcemy także uczynić naszym priorytetem bezpieczeństwo pracy oraz troskę o środowisko naturalne.

Dowiedz się więcej