Umicore to firma o prawdziwie globalnym profilu. Prowadzimy naszą działalność na niemal wszystkich kontynentach. Zatrudniamy około 11 tysięcy pracowników w 47 zakładach produkcyjnych, 15 centrach badawczo-rozwojowych, a także w biurach wspierających, w tym w naszej siedzibie głównej w Brukseli.

W Polsce nasza działalność jest skupiona na dwóch miejscach. W Nowej Rudzie od 2015 roku produkujemy katalizatory ograniczające emisję spalin. W Nysie natomiast budujemy pierwszą w Europie fabrykę Umicore, w której będą wytwarzane materiały katodowe do baterii akumulatorowych. Ma ona rozpocząć produkcję pod koniec 2021 roku. Zatrudnienie w fabryce znajdzie 400 osób.

Jesteśmy międzynarodową grupą materiałową i technologiczną. Dzięki specjalistycznej wiedzy dostarczamy naszym klientom produkty i rozwiązania, które są niezbędne w codziennym życiu. Osiągamy to poprzez nasz unikalny model biznesowy — zamkniętej pętli — oraz nowatorskie podejście do zrównoważonego rozwoju.

Skupiamy się na obszarach, które wynikają z trzech globalnych megatrendów: deficytu zasobów, czystego powietrza oraz elektryfikacji transportu. Dzięki naszym wysiłkom jesteśmy światowym liderem w zakresie recyklingu metali szlachetnych i rzadkich, produkcji katalizatorów samochodowych oraz materiałów do akumulatorów, które zwiększają wydajność i przystępność cenową pojazdów elektrycznych.

Jeśli my możemy być światowym liderem w recyklingu i ekologicznym transporcie, wyobraź sobie, co Ty możesz zrobić?