Skip to main content Skip to primary navigation
  • W oczach uczniów i nauczycieli: ocena naszych pakietów edukacyjnych

    Dowiedz się więcej
  • Umicore i Ignitis Renewables zawarły długoterminową umowę na dostawę odnawialnej energii elektrycznej do fabryki Umicore w Polsce

    Dowiedz się więcej
  • Umicore i PowerCo ogłaszają utworzenie spółki IONWAY. Pierwszy zakład produkcyjny powstanie w Nysie

    Dowiedz się więcej

Umicore to firma o prawdziwie globalnym profilu. Prowadzimy naszą działalność na niemal wszystkich kontynentach. Zatrudniamy około 11 tysięcy pracowników w 47 zakładach produkcyjnych, 15 centrach badawczo-rozwojowych, a także w biurach wspierających, w tym w naszej siedzibie głównej w Brukseli.

W Polsce nasza działalność jest skupiona na dwóch miejscach. W Nowej Rudzie od 2015 roku produkujemy katalizatory ograniczające emisję spalin. W 2021 roku w Nysie uruchomiliśmy nowy zakład, który jest pierwszą fabryką materiałów katodowych w Europie. Zakład rozpoczął produkcję komercyjną w 2022 roku i zatrudni 400 osób.

Jesteśmy międzynarodową grupą materiałową i technologiczną. Dzięki specjalistycznej wiedzy dostarczamy naszym klientom produkty i rozwiązania, które są niezbędne w codziennym życiu. Osiągamy to poprzez nasz unikalny model biznesowy — zamkniętej pętli — oraz nowatorskie podejście do zrównoważonego rozwoju.

Skupiamy się na obszarach, które wynikają z trzech globalnych megatrendów: deficytu zasobów, czystego powietrza oraz elektryfikacji transportu. Dzięki naszym wysiłkom jesteśmy światowym liderem w zakresie recyklingu metali szlachetnych i rzadkich, produkcji katalizatorów samochodowych oraz materiałów do akumulatorów, które zwiększają wydajność i przystępność cenową pojazdów elektrycznych.

Jeśli my możemy być światowym liderem w recyklingu i ekologicznym transporcie, wyobraź sobie, co Ty możesz zrobić?