Skip to main content Skip to primary navigation

Praktyki studenckie

Po zdobyciu teoretycznej wiedzy na uczelni wyższej, przyszedł czas na zyskanie doświadczenia w praktyce, by zacząć rozwijać swoją ścieżkę kariery. W tym celu warto wziąć udział w stażu lub skorzystać z praktyk zawodowych. W trakcie ich  trwania dowiesz się jakie są Twoje mocne strony oraz jaki rodzaj pracy najbardziej Ci odpowiada. Jest to również doskonała okazja, by nawiązać nowe znajomości, które w przyszłości mogą okazać się pomocne. 

W zakładach Umicore w Nowej Rudzie oraz Nysie oferujemy różnego rodzaju praktyki oraz staże, podczas których studenci mogą wykorzystać swoją wiedzę teoretyczną w praktyce. Stażyści mogą liczyć na nasze wsparcie na każdym kroku, w pełnym wyzwań, wysoce profesjonalnym, a jednocześnie przyjaznym i angażującym środowisku.

Co będziesz robić?

Podczas płatnych Praktyk będziesz pracować w zespole i uczyć się od doświadczonych i entuzjastycznych kolegów z Umicore. W zależności od przydzielonego obszaru wykonasz określone zadania i przyczynisz się do realizacji ciekawych projektów. Czas trwania praktyk może wynosić od czterech do dwunastu tygodni.

Co zyskasz?

Praktyki są okazją do przetestowania wszystkich umiejętności, które wykształciłeś podczas studiów i sprawdzenia, jak sobie radzisz w realnych sytuacjach zawodowych. W Umicore chcemy mieć pewność, że w pełni wykorzystasz wszystkie związane możliwości związane z praktykami:

  • Dołączysz do globalnej firmy zlokalizowanej w Twojej okolicy, która wyznacza trendy w dziedzinie mobilności elektrycznej
  • Otrzymasz niepowtarzalną okazję do wniesienia wkładu w rozwój powstającego w Nysie zakładu
  • Poznasz najwyższe standardy i najlepsze praktyki nowoczesnej i międzynarodowej organizacji
  • Będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności zawodowe i zorientować się, jakie są Twoje najmocniejsze strony

Przez cały czas Twojej praktyki będziesz pod opieką doświadczonego pracownika, który wprowadzi Cię w arkana zadań, będzie odpowiadać na pytania, przedstawiać Cię innym profesjonalistom i będzie regularnie udzielać informacji zwrotnych.

Kogo szukamy?

Preferujemy kandydatów, którzy dobrze mówią po angielsku i którzy potencjalnie wiążą swoją przyszłość z Umicore. W dłuższej perspektywie, może to być szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej w Umicore w Nysie.

Jak możesz złożyć wniosek?

Utwórz swój profil na tej stronie i prześlij swoje CV – najlepiej w języku angielskim. Nasz zespół rekrutacyjny skontaktuje się z Tobą. Prosimy o wypełnienie wniosku i przesłanie CV w formacie MS Word lub PDF.

Złóż aplikację

Co będziesz robić?

W Umicore w Nowej Rudzie chętnie wspieramy utalentowanych, młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoją karierę zawodową, dlatego nawiązaliśmy współpracę z Politechniką Wrocławską. W ramach tej współpracy przygotowaliśmy program praktyk zawodowych oraz program stażowy. 

1) Program praktyk zawodowych - dedykowany studentom wszystkich kierunków studiów 

Program ten przeznaczony jest dla studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy w ramach studiów muszą odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Przez cały miesiąc wprowadzamy studentów w świat katalizatorów samochodowych i pokazujemy jak może wyglądać ich przyszła ścieżka kariery. 

W programie praktyk zawodowych mogą wziąć udział również studenci innych uczelni, jeśli tylko są to praktyki obowiązkowe w trakcie trwania studiów.

2) Program stażowy - dedykowany studentom Wydziału Chemii 

Program stażowy realizowany jest w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wspieranego przez UE. Program ten jest dedykowany studentom Wydziału Chemicznego. Pod okiem specjalistów Umicore studenci mogą wykorzystać w praktyce wiedzę teoretyczną, którą zdobyli podczas studiów. W ten sposób rozwijają swoje umiejętności i zdobywają bezcenne doświadczenie zawodowe. Trzymiesięczny staż trwa od lipca do września i może być realizowany w różnych działach, takich jak Dział Procesu, Laboratorium lub Dział Jakości. 

Co oferujemy?

Staż oraz praktyki zawodowe to doskonała okazja, by w praktyce sprawdzić swoje umiejętności, zdobyte podczas studiów. Biorąc udział w wybranym programie:

  • Dołączysz do globalnej firmy, zlokalizowanej w Twojej okolicy, która jest liderem w produkcji katalizatorów samochodowych;
  • Poznasz najwyższe standardy i najlepsze praktyki nowoczesnej i międzynarodowej organizacji;
  • Będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności zawodowe i zorientować się, jakie są Twoje najmocniejsze strony;
  • Będziesz traktowany jak równy sobie, z własnym zestawem obowiązków. 

Przez cały czas trwania stażu lub praktyk, będziesz mógł skorzystać z pomocy Twojego opiekuna, który z chęcią odpowie na pytania, przedstawi Cię innym specjalistom oraz będzie odpowiadał za regularny feedback.

Kogo szukamy?

Poszukujemy komunikatywnych i chętnych do nauki studentów, którzy nie boją się nowych wyzwań. Ponieważ nasze zespoły ciągle się rozwijają, po zakończeniu stażu istnieje możliwość dołączenia do Umicore. Dlatego też preferujemy Kandydatów, którzy potencjalnie wiążą swoją przyszłość zawodową z Umicore. Dodatkowym atutem będzie również dobra znajomość języka angielskiego.

Jak możesz złożyć wniosek?

Jeśli chcesz wziąć udział w programie stażowym lub programie praktyk zawodowych Umicore, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.

Złóż aplikację