Skip to main content Skip to primary navigation

O nas

Umicore w skrócie

Jesteśmy globalną grupą zajmującą się technologią materiałową i recyklingiem. Redukujemy emisję spalin, napędzamy pojazdy i technologie przyszłości, nadajemy nowe życie metalom. Nasze materiały i usługi zapewniają zrównoważone rozwiązania w zakresie ekologicznego transportu i recyklingu. Jesteśmy unikatowi, oferując technologię materiałową dla wszystkich typów pojazdów oraz wydajne i przyjazne dla środowiska rozwiązania oparte na modelu zamkniętej pętli. Nasz nadrzędny cel, jakim jest tworzenie trwałej wartości, opiera się na ambicji rozwijania, produkowania i recyklingu materiałów w sposób, który nawiązuje do naszej misji: tworzenia materiałów dla lepszego życia.

Dowiedz się więcej

Umicore way

Umicore Way to podstawa wszystkiego, co robimy w Umicore. Opisuje nasze wartości i sposób, w jaki chcemy realizować naszą strategię i angażować się w zasady zrównoważonego rozwoju.

Dowiedz się więcej

Umicore 2030 RISE - Nasza strategia

Strategia Umicore opiera się na jasnych celach dotyczących rentownego i zrównoważonego wzrostu i tworzy wymierną wartość dla wszystkich interesariuszy. Umicore 2030 - RISE ma ma na celu przyspieszenie wzrostu i wydajności, napędzane przez trzy główne trendy: umożliwienie cyrkularności dla metali krytycznych, przyspieszenie globalnej transformacji mobilności, zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na zaawansowane materiały.

Czytaj więcej

Zrównoważony rozwój

Nasza strategia określa nie tylko nasze cele biznesowe oraz ambicje wzrostu, ale także wyznacza cele zrównoważonego rozwoju. Dążymy do doskonałości w zakresie wpływu naszej działalności przemysłowej na środowisko naturalne oraz do wywierania pozytywnego wpływu na całe społeczeństwo. Dążymy również do wykorzystania naszego podejścia do zrównoważonego rozwoju w łańcuchu wartości, zarówno na wcześniejszych etapach z naszymi dostawcami, jak i na późniejszych etapach z naszymi klientami.

Dowiedz się więcej

Innowacyjność

Technologia jest podstawą naszego sukcesu. Jako firma zajmująca się technologią materiałową, nasz przyszły sukces i zrównoważony rozwój naszego biznesu zależy od naszych kompetencji oraz od zdolności do opracowywania i wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów i usług. Dążymy do zaspokojenia potrzeb szybko zmieniającego się świata i ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań dla naszych klientów.

Dowiedz się więcej

Historia

Historia Umicore sięga ponad 200 lat wstecz. Wszystko zaczęło się od spotkania wielu firm górniczych i hutniczych, stopniowo ewoluujących w kierunku firmy z branży technologii materiałowej i recyklingu, którą Umicore jest dziś. 

Dowiedz się więcej