Skip to main content Skip to primary navigation

Nowa Ruda

Firma Umicore Autocat Poland Sp. z o.o. powstała w 2015. Zakład zajmujący się produkcją katalizatorów mieści się w Nowej Rudzie, w województwie dolnośląskim (niecałe 100 km na poł.- zach. od Wrocławia).

Budowa fabryki związana była z rosnącym zapotrzebowaniem na katalizatory samochodowe sygnalizowanym przez klientów grupy na rynku europejskim. Tendencję tę dodatkowo wspierają coraz bardziej rygorystyczne przepisy unijne w sprawie emisji spalin

Polska fabryka usytuowana w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatrudnia aktualnie około 150 osób i pracuje w oparciu o technologie procesowe najnowszej generacji.

Dzięki tej inwestycji Umicore dostarcza swoim klientom technologie zgodne z najbardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi emisji spalin i wspiera europejską inicjatywę „Czystsze powietrze dla wszystkich”.

Katalizatory Umicore mają pozytywny wpływ na jakość powietrza, przetwarzając emitowane szkodliwe spaliny w zaawansowanych procesach katalitycznych. Umicore prowadzi badania w sektorze katalizatorów samochodowych od ponad pół wieku, a ich produkcją zajmuje się od ponad 40 lat. Od samego początku działalności stosowana przez Umicore technologia zapobiegła emisji milionów ton szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.

W 2018 r. nasz zakład produkcyjny został laureatem lokalnej nagrody “Róża Kłodzka” w kategorii Najlepszy Pracodawca, a sam zakład został oceniony jako firma przyjazna środowisku. W 2021 r. fabryka w Nowej Rudzie zdobyła tytuł Friendly Workplace, zostając tym samym doceniona jako miejsce, które cechuje szacunek, otwartość oraz inkluzywna kultura różnorodności.


Lokalizacja

Umicore Autocat Poland Sp. z o.o.
Słupiecka 31
57-402 Nowa Ruda, Poland

Znajdź trasę

W produkcji naszych katalizatorów wykorzystujemy:

Masz jeszcze jakieś pytania albo sugestie?