Skip to main content Skip to primary navigation

Jak Umicore w Nowej Rudzie tworzy materiały dla lepszego życia

Regional website Poland

Wartości Umicore towarzyszą w codziennej pracy ponad 11 000 osób zatrudnionych w firmie na całym świecie. Nasz zakład – Umicore Autocat w Nowej Rudzie – nie jest wyjątkiem. Cały czas pracujemy nad tym, aby dostarczać naszym klientom produkty oraz rozwiązania niezbędne w ich codziennym życiu.

Poznajmy się lepiej

Nasz zakład rozpoczął swoją działalność w 2015 roku i skupia się na produkcji katalizatorów samochodowych, które przyczyniają się do redukcji emisji szkodliwych zanieczyszczeń. W Umicore w Nowej Rudzie prowadzimy badania z zakresu zaawansowanych procesów katalitycznych i wcielamy je w życie. 

Mimo tego, że Umicore ma za sobą ponad pół wieku badań nad technologiami katalitycznymi, to nie spoczywa na laurach. Firma nie tylko dostosowuje swoje produkty do ogólnie przyjętych norm, lecz również dąży do oferowania pionierskich rozwiązań. W czym swój udział ma także Umicore Autocat Poland. 

Jesteśmy dla środowiska

Jednym z głównych celów Umicore w Nowej Rudzie jest tworzenie rozwiązań i produktów, które wpływają na redukcję emisji spalin. Jesteśmy przekonani, że każdy z nas ma prawo oddychać czystym powietrzem. Dlatego nawet powstanie naszego zakładu było wyrazem wsparcia dla europejskiej inicjatywy “Czyste powietrze dla wszystkich”. 

Każdy z zakładów Umicore ma wpływ na nasze globalne działania. Jako międzynarodowa organizacja możemy współtworzyć normy jakościowe związane z ochroną środowiska. Praca w Umicore, w naszym poczuciu, to nie tylko element drogi zawodowej, lecz również działanie na rzecz zapewnienia przyszłym pokoleniom bezpiecznego środowiska do życia. 

Jesteśmy dla naszych pracowników

Jednak te działania nie byłyby możliwe bez naszych pracowników. Niezależnie od stanowiska, swoją postawą i zaangażowaniem to właśnie oni wspierają naszą misję. My staramy się im za to nieustannie odwdzięczać. Nasze działania w tym zakresie zostały docenione m.in. poprzez nagrodę “Róża Kłodzka” w kategorii Pracodawca Roku 2018. Nagroda dla Umicore Autocat Poland została przyznana za „stworzenie od podstaw zakładu przemysłowego oferującego mieszkańcom regionu stabilne zatrudnienie i atrakcyjny system motywacyjny oraz za rozwój nowoczesnych proekologicznych technologii”. 

Chcemy, żeby praca w Umicore, dla każdego z nas, wiązała się również z poczuciem bezpieczeństwa. Dlatego dbamy o zdrowie naszych pracowników i ich rodzin m.in. dzięki pakietom medycznym czy upowszechnianiu aktywności fizycznej poprzez Grupę Biegową Umicore Nowa Ruda. 

W Umicore jesteśmy otwarci na specjalistów z różnych dziedzin: od technologii po administrację. Praca w zakładzie w Nowej Rudzie opiera się na poczuciu wspólnoty w dążeniu do celu oraz nastawieniu na twórcze podejście do procesów. Jesteśmy zespołem, ale nie zapominamy, że tworzą go jednostki – ludzie o różnym doświadczeniu, pochodzeniu czy zapleczu zawodowym. Bierzemy to za naszą ogromną przewagę i staramy się, żeby różne perspektywy wciąż nas inspirowały.

Jesteśmy dla społeczności

Czujemy się częścią lokalnej społeczności. Chcemy więc nie tylko tworzyć dla niej dobre miejsca pracy, lecz również wspierać promowanie ekologii i zdrowego trybu życia. Dlatego uczestniczymy m.in. w akcjach sadzenia drzew oraz lokalnych inicjatywach związanych z aktywnością fizyczną. 

Wierzymy też w siłę edukacji. Dlatego wspieramy najmłodszych członków naszej społeczności w ich drodze edukacyjnej i zawodowej. Objęliśmy patronatem klasę o profilu chemicznym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku. Dzięki temu uczniowie mają zagwarantowany dostęp do wyposażenia naukowego oraz stypendiów. W lipcu tego roku planujemy rozpocząć współpracę z Politechniką Wrocławską poprzez staże i praktyki studenckie w Umicore. 

“Jesteśmy dumni z naszej pozycji pioniera i światowego lidera w zakresie inżynierii materiałowej oraz zrównoważonego rozwoju. Wiemy jednak, że w tak rewolucyjnej branży jak nasza, musimy iść do przodu i kontynuować nasz rozwój. Zarówno jako organizacja, jak i pracodawca. To przeświadczenie przyświeca nam w naszej lokalnej strategii wzrostu, w której niezwykle ważne jest dla nas środowisko, nasi pracownicy oraz lokalna społeczność” – mówi Magdalena Ryż, HR Manager Umicore Autocat Poland. 

Jako firma i zespół, w naszych działaniach zawsze wyznajemy te same wartości, szanujemy się wzajemnie i dążymy do tego samego: do tworzenia materiałów dla lepszego życia.