Skip to main content Skip to primary navigation

Umicore Autocat Poland zdobywa tytuł Friendly Workplace 2021!

Regional website Poland

Tytuł Friendly Workplace 2021 to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez ekspertów EB i HR redakcji MarkaPracodawcy.pl. Jako zespół Umicore Autocat Poland jesteśmy niezwykle dumni, że dołączyliśmy do grona laureatów tej wyjątkowej nagrody. Za co doceniło nas grono redaktorów i ekspertów z obszarów Employer Brandingu i HR portalu MarkaPracodawcy.pl?

Umicore – Praca pełna sensu

Wartości, szacunek, otwartość, inkluzywna kultura różnorodności – taki jest świat firmy Umicore, którą witamy w gronie Laureatów programu “Friendly Workplace”. Umicore to firma z gruntu “przyszłościowa”. Oferuje pracę w otoczeniu nowoczesnych technologii, przyjaznych dla środowiska, a to oznacza rozwój, innowacje, wysoki poziom satysfakcji zawodowej, szczególnie że w Umicore doceniana jest opinia i  inicjatywa pracownika. Ponadto firma oferuje szeroki pakiet szkoleń rozwojowych, a także prowadzi przejrzystą politykę awansów wewnętrznych. Fundamentem działań Umicore jest również troska o zdrowie pracowników, między innymi poprzez ustanowienie wysokich standardów w zakresie bezpieczeństwa pracy (imponująca lista działań antycovid) czy respektowanie work-life balance poprzez zaoferowanie pracownikom elastycznego czasu pracy oraz pakietu benefitów wspierających zdrowy tryb życia. Sens tworzenia, współpraca, duch innowacji, kultura – oto co cechuje pracę w Umicore – zdecydowanie rekomendujemy! 

- Opinia redakcji MarkaPracodawcy.pl

Przyjazne miejsce pracy

Przyjazne środowisko pracy to jedna z nadrzędnych wartości, które powinny być obecne w każdym przedsiębiorstwie. W Umicore mocno w to wierzymy, dlatego podejmujemy szereg działań, które pomogą nam stworzyć najlepsze warunki do rozwoju w strukturach naszej organizacji. 

Jak mówi Stephan Noll Plant Manager: “Tworzenie miejsca pracy, które będzie przyjazne dla wszystkich, jest sporym wyzwaniem i wymaga zaangażowania nie tylko managerów i osób zarządzających, ale również wszystkich pracowników. Bardzo cieszy mnie, że w Umicore wszyscy to rozumieją i dokładają wszelkich starań, by miejsce w którym pracujemy było inspirujące i zapewniało nam dobre samopoczucie. “

Różnorodność, rozwój, wsparcie...

Otwartość na różnorodność, nastawienie na rozwój, wsparcie i wzajemny szacunek to cechy, które wyróżniają Umicore. “Nie chcemy zamykać się w sztywnych, hermetycznych strukturach i właśnie dlatego wychodzimy naprzeciw naszym pracownikom. Wypracowaliśmy szereg rozwiązań dzięki którym możemy swobodnie wymieniać się spostrzeżeniami i wspólnie dbać o rozwój i bezpieczeństwo. Wdrożyliśmy nowoczesne narzędzia i technologie umożliwiające odbywanie spotkań online z kolegami z całego świata (Teams, Sharepoint, wewnętrzne webinary), komunikujemy się także przez intranet oraz tablice informacyjne wewnątrz zakładu. Zadbaliśmy też o właściwy onboarding nowych pracowników, żeby już od pierwszego dnia czuli się u nas dobrze” - mówi Magdalena Graczyk HR Generalist.

Przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo

Budowanie przyjaznego miejsca pracy jest najważniejszym wyzwaniem, z którym codziennie mierzymy się w Umicore. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy zdrowie i bezpieczeństwo są tak ważne.  

Jak to robimy? Nasza kultura organizacyjna opiera się na wartościach etycznych. Ponieważ wiemy jak ważna jest w życiu równowaga, a szczególnie równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, szanujemy ideę work-life balance. Z troską podchodzimy również do zdrowia, dlatego też przykładamy dużą wagę do zapewnienia w naszej organizacji szeregu benefitów zdrowotnych. Ustanowiliśmy i wdrożyliśmy także szereg wysokich standardów w zakresie bezpieczeństwa pracy w związku z pandemią COVID-19.

Zdobycie wyróżnienia Friendly Workplace 2021 przez Umicore Autocat Poland to dla nas ogromny sukces, który sprawia, że jeszcze mocniej wierzymy w to, że tworzenie przyjaznego miejsca pracy ma sens.  

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w tworzenie tak wyjątkowego miejsca pracy! 

Więcej szczegółów na temat wyróżnienia Friendly Workplace można znaleźć pod linkiem.