Skip to main content Skip to primary navigation

Rozdaliśmy mieszkańcom Nysy ponad 1 000 sadzonek drzew leśnych i owocowych!

Regional website Poland

W sobotę, 13 kwietnia, pod Galerią Dekada w Nysie odbyła się akcja „Drzewko za surowce wtórne”. Wspólnie z Nową Trybuną Opolską oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych Nadleśnictwa Prudnik rozdaliśmy mieszkańcom powiatu nyskiego sadzonki drzew leśnych i owocowych. Łącznie aż 1 000 sztuk!

Drzewko otrzymał każdy, kto przyniósł 5 kg makulatury, 10 zużytych baterii lub sprzęt elektryczno-elektroniczny. Sadzonki rozeszły się na pniu – akcja ruszyła w samo południe, a po upływie godziny po większości drzewek nie było już śladu. Największym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki owocowe, w szczególności borówka amerykańska czy aronia. Ponadto Nadleśnictwo przygotowało m.in. sadzonki lipy, dębów, buków i grabów.

– Wszystkie rośliny są wdzięczne i niewymagające. Każdy gatunek ma swoją specyfikę: graby mogą tworzyć piękny żywopłot, lipy można dowolne kształtować, a dęby są długowieczne. Wszystkie te drzewa łączy fakt, że zostały wyhodowane w naszym nadleśnictwie dzięki czemu są przystosowane do panującego tutaj klimatu. Dzięki temu z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że przyjmą się i będą pięknie rosły – mówi Rafał Szymański, podleśniczy z Nadleśnictwa Prudnik.

Jako Umicore zostaliśmy partnerem głównym akcji, a nasi przedstawiciele licznie pojawili się na miejscu.  

"Wszelkie kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego są nam bardzo bliskie. Chcemy być także częścią lokalnej społeczności stąd pomysł, aby do naszych działań zaprosić mieszkańców Nysy i poprzez akcję „Drzewko za surowce wtórne”, zachęcić ich do selektywnej zbiórki odpadów, a tym samym, co jest dla nas bardzo ważne, budować ekologiczną świadomość. To przesłanie jest częścią naszej kultury i jest dla nas bardzo ważne."

Alicja Stafford, menadżerka ds. komunikacji w Umicore Battery Materials

Na miejscu na uczestników akcji oprócz zbiórki surowców wtórnych i makulatury czekały również inne atrakcje. W programie były m.in.: malowanie twarzy, wata cukrowa i dmuchańce dla dzieci.