Skip to main content Skip to primary navigation

Umicore w Nysie wspiera III Nocny Bieg Mikołajkowy

Regional website Poland

Zdrowy i aktywny tryb życia są istotnymi kwestiami w Umicore. Dlatego chętnie angażujemy się w lokalne inicjatywy sportowe takie jak Nocny Bieg Mikołajkowy w Nysie, w którym bierzemy udział również jako partner wydarzenia. Z roku na rok liczba reprezentantów naszej firmy rośnie. Celebrując zaangażowanie lokalnej społeczności postanowiliśmy wesprzeć wszystkich uczestników i kibiców nie tylko gorącym dopingiem, ale równie gorącą belgijską czekoladą.

Nocny Bieg Mikołajkowy w Nysie odbył się już po raz trzeci. 16 grudnia na linii startu stanęło aż 16 naszych reprezentantów! Biegacze wyruszyli z Rynku, 5,2-kilometrowa pętla wokół centralnej części miasta. Celem wydarzenia była popularyzacja aktywnego spędzania czasu oraz integracja w ramach naszej lokalnej społeczności. 

– Biegacze z Umicore zgłosili się do udziału w Nocnym Biegu Mikołajkowym jeszcze liczniej niż w zeszłym roku. Cieszymy się, że to wydarzenie stało się tradycją nie tylko Nyską, ale również naszą, firmową. Możliwość przyłączenia się do aktywnego celebrowania biegu w świątecznej atmosferze to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się, że możemy uznać to już za pewną tradycję w Umicore – mówi Alicja Stafford, Communications Manager w Umicore.

Iluminacje na ulicach, grudniowy wieczór, a przy tym uczestnicy przebrani w stroje Mikołaja – wszystko to doskonale podkreśliło atmosferę zbliżających się świąt, a uśmiech i życzliwość uczestników oraz kibiców nadały temu wydarzeniu wyjątkową aurę. Pomimo zmęczenia i niskiej temperatury ciepłe napoje rozgrzały tych, którzy przyszli kibicować, zaś dla biegaczy stanowiły nagrodę za włożony trud.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom, ale w szczególności reprezentantom Umicore. Promowanie aktywności i zdrowego trybu życia jest nam bardzo bliskie. Cieszy nas entuzjazm, z jakim nasza firmowa społeczność angażuje się w lokalne inicjatywy sportowe. Wellbeing pracowników jest jednym z założeń naszej polityki ESG, dlatego zwieńczenie roku Nocnym Biegiem Mikołajkowym jest dla nas bardzo satysfakcjonujące –

Dariusz Jurczak, Dyrektor Zarządzający w Umicore

Cieszymy się, że mogliśmy być aktywną częścią tego wydarzenia. Trzymamy kciuki za to, aby za rok tradycji stało się zadość i ilość zaangażowanych osób w Bieg Mikołajkowy była jeszcze większa niż w tym roku.