Skip to main content Skip to primary navigation

X Bieg Nyski i Puchar Sołtysa Radzikowic  – jak Umicore promuje zdrowy styl życia wśród swoich pracowników i sąsiadów  

Regional website Poland

Ostatnie tygodnie przyniosły naszym pracownikom wiele sportowych emocji. Wzięli oni udział w Biegu Nyskim i zagrali o Puchar Sołtysa w meczu piłki nożnej z mieszkańcami Radzikowic. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak dbamy o work-life balance w Umicore w Nysie! 

Umicore wsparło Bieg Nyski już po raz czwarty. Jubileuszowa 10. rocznica wydarzenia przyniosła ze sobą niespodzianki i rekordy. W biegu wzięło udział ponad 850 biegaczy, najwięcej w historii imprezy! Wśród nich pobiegło 13 pracowników Umicore - 11 mężczyzn i dwie kobiety. Obecny był także uczestnik "na czterech łapach", czyli pies należący do jednej z naszych zawodniczek. Wszyscy reprezentanci Umicore ukończyli Bieg, co jest dla nas powodem do ogromnej dumy.  

„Nasi biegacze przez cały rok z niecierpliwością czekają na swój udział w Biegu Nyskim, który stał się już tradycją. Jako oficjalny partner tego wydarzenia dostrzegamy ogromną wartość w tej corocznej imprezie sportowej. Poprzez nasze wsparcie chcemy zachęcić naszych pracowników i mieszkańców Nysy do aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego trybu życia”  – mówi Agata Czechowska, Manager General Site Services and Communication, Umicore Poland.  

Kilka tygodni wcześniej, 27 maja, w Radzikowicach odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W ramach imprezy Sołtys Radzikowic zorganizował mecz piłki nożnej o Puchar Sołtysa pomiędzy mieszkańcami Radzikowic a pracownikami Umicore. Każda z drużyn składała się z 6 zawodników. Warto zaznaczyć, że zespół Umicore był mieszany – wśród zawodników była obecna Monika, która podczas rozgrywek zdobyła aż 2 bramki.  Spotkanie wygrali mieszkańcy Radzikowic po serii rzutów karnych. Wszyscy świetnie się bawili –  zarówno na boisku, jak i na trybunach.   

"Mecz o Puchar Sołtysa był dla nas świetną zabawą. Gra na boisku była bardzo wyrównana i o końcowym zwycięstwie musiała zadecydować seria rzutów karnych. Daliśmy z siebie wszystko i walczyliśmy do końca, jednak najważniejsze dla nas było to, że mogliśmy uprawiać sport wspólnie z naszymi sąsiadami, co pozwoliło nam lepiej się poznać. Wszyscy mamy nadzieję, że wkrótce nadarzy się kolejna okazja do rewanżu"  – podsumowuje Monika Dźwigała, członkini drużyny piłkarskiej Umicore.