Skip to main content Skip to primary navigation

Umicore wspiera II Nocny Bieg Mikołajkowy w Nysie, promując zdrowy styl życia

Regional website Poland

3 grudnia kilkuset biegaczy wystartowało w II Nyskim Wieczornym Biegu Mikołajkowym. Grupa wysportowanych biegaczy z zakładu Umicore nie mogła przegapić takiego startu i otwarcia sezonu świątecznego na nyskim rynku! 

Wieczorny bieg przyciągnął biegaczy w każdym wieku, z całego powiatu nyskiego. Wśród sportowców znalazło się dziesięciu pracowników zakładu Umicore w Radzikowicach, którzy dali z siebie wszystko. Jako partner wydarzenia, Umicore częstował uczestniczących w biegu pyszną, gorącą belgijską czekoladą. 

"Współpracujemy z Biegiem Nyskim, aby motywować naszych pracowników do aktywności i promować zdrowy styl życia w Nysie i całym regionie. Dobre samopoczucie, tzw. wellbeing pracowników jest bardzo ważnym elementem dla Umicore i cieszymy się, że nasi przedstawiciele z entuzjazmem uczestniczą w tym sportowym wydarzeniu" - skomentował Dariusz Jurczak, dyrektor zarządzający zakładu materiałów katodowych Umicore w Radzikowicach. 

Umicore już po raz czwarty sponsoruje jeden z nyskich biegów organizowanych przez lokalny klub sportowy. Priorytetem firmy jest stworzenie bezpiecznych i zdrowych warunków pracy i życia dla swoich pracowników i sąsiadów. Stąd zaangażowanie Umicore w kilka projektów, z których korzysta nyska społeczność. 

Tegoroczny wieczorny bieg na 5,3 km rozpoczął się i zakończył na nowo wyremontowanym nyskim rynku. Od godziny 19.00 wszyscy biegacze mieli dokładnie godzinę na pokonanie całej trasy, którą wyznaczały oświetlone ulice, m.in. Wrocławska, Kolejowa, Wolności, Piastowska, Krzywoustego i Celna. 

"Cieszę się, że nie muszę jeździć do większego miasta na imprezy biegowe. Wspaniale jest czuć ducha rywalizacji tutaj w Nysie. Ledwo opadł kurz po czerwcowym Biegu Nyskim, a ja znów mogę biegać w miłej, świątecznej atmosferze” , mówi Dawid Wieczorek, z działu produkcji Umicore w Radzikowicach.