Skip to main content Skip to primary navigation

Umicore przygotowało kamizelki odblaskowe dla każdego przedszkolaka w Nysie

Regional website Poland

Umicore, w ramach inicjatywy realizowanej wspólnie z gminą Nysa, przekazało ponad 1600 kamizelek dla dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli. Dobro społeczności lokalnej jest jednym z priorytetowych celów Umicore, dlatego nie zawahaliśmy się zaangażować w poprawę bezpieczeństwa młodych mieszkańców Nysy.

Umicore, Gmina Nysa oraz Miejski Zarząd Oświaty rozpoczęły kampanię promującą bezpieczeństwo. W ramach akcji #bezpiecznanysa wszystkie dzieci z miejskich przedszkoli w Nysie - w sumie ponad 1600 maluchów - otrzyma fluorescencyjne, odblaskowe kamizelki. Dzięki kamizelkom dzieci będą bardziej widoczne podczas każdego wyjścia z grupą przedszkolną, niezależnie od warunków atmosferycznych.

"Odblaski są widoczne nawet z odległości 130 – 150 metrów. Bezpieczeństwo dzieci poruszających się w dużej grupie, w odpowiednim ubraniu wzrasta zatem znacząco. Dlatego angażujemy się i wspieramy inicjatywy skierowane na budowanie dobrych nawyków i zachowań właściwych np. w ruchu pieszym. "

Adam Fujarczuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Nysie. 

Bezpieczeństwo i tworzenie zdrowych warunków życia dla pracowników i społeczności lokalnej jest priorytetem dla Umicore. Kamizelki odblaskowe dla każdego małego nysanina to dopiero początek akcji #bezpiecznanysa. Kolejne kroki to promowanie bezpiecznych nawyków wśród wszystkich mieszkańców - bezpieczna jazda samochodem, bezpieczeństwo w ruchu pieszym, bezpieczeństwo podczas wakacji nad jeziorem, morzem czy basenem. 

"W Umicore uważamy, że ważne jest, aby współpracować z lokalną społecznością i w pozytywny sposób przyczyniać się do jej życia. Jesteśmy znani z tego, że kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo i dążymy do stworzenia bezwypadkowego środowiska pracy dla wszystkich. Każdego dnia staramy się poprawiać nasze wyniki w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa."

Dariusz Jurczak, site manager Umicore Poland

Uroczyste przekazanie kamizelek dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Nysie miało miejsce 22 czerwca 2022 roku. W spotkaniu, oprócz dzieci, uczestniczyli przedstawiciele Miejskiego Zarządu Oświaty, Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy, Piotr Bobak, sekretarz miasta, Dariusz Jurczak, site manager Umicore Poland oraz Agata Czechowska, manager general site service and communiactions Umicore Poland.