Skip to main content Skip to primary navigation

Nasi koledzy i koleżanki z Umicore wspierają #GaszynChallenge

Regional website Poland

W Umicore mamy wielu bohaterów. W ramach #GaszynChallenge walczą o zdrowie dwójki niezwykle dzielnych wojowników: Hani i Wojtusia. 

#GaszynChallenge – na czym polega?

Wszystko zaczęło się od Marcina, strażaka z Gaszyna, wsi położonej w województwie łódzkim. Postanowił on w nietypowy sposób wesprzeć zbiórkę na Wojtusia Howisa, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Oprócz wpłaty na leczenie, przygotował krótki filmik z wyzwaniem – z zapałem wykonał 10 pompek, po czym nominował do tego 5 kolejnych osób. 

Błyskawicznie rozpoczął się efekt domina, który ogarnął całą Polskę – wiele osób, instytucji i firm “pompowało” i wpłacało pieniądze dla Wojtusia. Niesamowite zaangażowanie wielu osób sprawiło, że pomocą zostały objęte także inne chore dzieci. Dlatego, gdy zostaliśmy nominowani, nasi pracownicy nie zastanawiali się ani chwili i podjęli wyzwanie. Z ogromną chęcią pomocy i energią przystąpili do działania.

 

Wojtuś i Hania – to im pomagają pracownicy Umicore

To dzieci potrzebujące pomocy są w centrum #GaszynChallenge. W Umicore jesteśmy częścią lokalnej społeczności oraz działamy w odpowiedzi na jej potrzeby, więc postanowiliśmy pomóc dzieciom z naszych okolic. 

Nasz zakład w Nysie, nominowany przez mieszkańców Radzikowic, postanowił pomóc 3-miesięcznemu Wojtusiowi z Nysy. Wojtuś choruje na złośliwy nowotwór nadnercza. Nadzieją dla chłopca jest bardzo kosztowne leczenie, obejmujące m.in. immunoterapię. 

W Nowej Rudzie, odpowiadając na nominację Powiatowego Urzędu Pracy, pracownicy Umicore robili pompki i przysiady dla małej Hani. Hania to 6-letnia dziewczynka z Nowej Rudy-Słupca, która zmaga się z chorobą nowotworową. Zebrane środki wspomogą jej rehabilitację, która będzie potrzebna po chemioterapii. 

Bez teamu Umicore nic by się nie udało

Jednak challenge nie miałby szans na powodzenie, gdyby nie nasze koleżanki i koledzy z obu zakładów produkcyjnych Umicore. To właśnie pracownicy są sercem tej akcji i to oni wspomagają finansowo Hanię i Wojtusia. 

Jako firma, jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy współpracować z ludźmi, którzy chcą tworzyć pozytywne zmiany dla przyszłych pokoleń. W Umicore nie tylko tworzymy materiały dla lepszego życia, ale również, poprzez wspieranie społeczności, działamy na rzecz zrównoważonej przyszłości.