Skip to main content Skip to primary navigation

Bo życie to coś więcej niż praca

Regional website Poland

Według badań przeprowadzonych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia poświęcają na pracę około 1 800 godzin rocznie. Nie da się zatem ukryć, że znaczną część życia spędzamy w towarzystwie współpracowników i obowiązków zawodowych. Zadbanie o właściwy work-life balance jest więc niezwykle istotną kwestią, która powinna należeć nie tylko do samego pracownika, ale również do pracodawcy. W Umicore wspieramy naszych pracowników w znalezieniu właściwego balansu. 

Troska firmy o wellbeing pracowników przekłada się na zwiększenie ich efektywności, zaangażowania, motywacji i dobrego samopoczucia. Poprawia to atmosferę w pracy, a to z kolei wpływa pozytywnie na rozwijanie się dobrych stosunków międzyludzkich. Jeśli wellbeing jest zachowany, człowiek wykorzystuje dobrze swój własny potencjał, lepiej radzi sobie ze stresem, buduje również odporność psychiczną i odczuwa zadowolenie z życia.  

W tym artykule znajdziecie migawkę tego, jak w przyjemny sposób, nasze polskie zespoły wspólnie pracują nad swoim zdrowiem psychicznym i fizycznym. Biorą udział w różnych zajęciach sportowych, a my jesteśmy dumni z ich osiągnięć!

Bieg po dobro w Nowej Rudzie

Wśród pracowników Umicore Nowa Ruda mamy sporo fanów biegania. Sport ten pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne, co zainspirowało nas do założenia własnej grupy biegowej. 

Wspólnie przemierzamy kilometry, a przy okazji robimy coś dobrego dla innych. W ubiegłym roku wzięliśmy udział w evencie charytatywnym Poland Business Run. Jest to największy charytatywny bieg biznesowy, który ma na celu wsparcie osób z niepełnosprawnością. 

Na naszym koncie mamy również udział w Biegu Ulicznym w Nowej Rudzie. Wówczas Umicore ufundował główną nagrodę dla zwycięzcy, którą był rower górski. 

Jesteśmy dumni kiedy nasi pracownicy osiągają również biegowe sukcesy indywidualnie. Karolina Barczak z Działu Finansów i Michał Malczewski z Działu Produkcji przemierzyli aż 21 km podczas XXI TOYOTA Półmaraton Wałbrzych. 


Ogranicza nas tylko niebo

Z podziwem przyglądamy się jak pracownicy Umicore podejmują niesamowite wyzwania i osiągają zamierzone cele. Szczególnie jeśli są one przepełnione pasją i wytrwałością. Jacek Szafran, pracownik laboratorium w Umicore Nowa Ruda, 15 czerwca 2021 r. dokonał czegoś wyjątkowego, zdobył najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc. Czapki z głów! 

Górskimi wyczynami może pochwalić się również Izabela Kubiak z Działu Jakości, która 13 czerwca 2021 r. wzięła udział w wyprawie Potrójna Korona, podczas której zdobyła aż 3 najwyższe szczyty Gór Wałbrzyskich, Kamiennych i Sowich. Cała trasa to ponad 80 km wędrówki.  


Rajd rowerowy w Nysie

Również w Umicore Nysa nie brakuje miłośników sportu, dlatego postanowiliśmy zorganizować I rajd Rowerowy dla pracowników z Nysy. 36 km trasa prowadziła przez malownicze zakątki okolic Nysy, dzięki czemu rajd był nie tylko wyzwaniem sportowym, ale również doskonałym sposobem na relaks. 

Sześciu naszych pracowników z Działu Jakości, Działu P&T, Działu Zakupów oraz Działu BHP bawiło się doskonale!


Rozgrywki tenisa stołowego

Wiosna w Umicore Nysa przepełniona była sportowymi emocjami. Wiązały się one z wyjątkowym wydarzeniem - I Turniejem Tenisa Stołowego RBMP. 

W turnieju wzięło udział 32 zawodników z Polski i zagranicy. Łącznie rozegrali 32 emocjonujące mecze w wyniku których na podium stanęli Daniel, Łukasz i Maciej.

Jako firma odpowiedzialna społecznie, dbamy o dobre samopoczucie naszych pracowników. Poprzez podejmowane przez nas inicjatywy chcemy poprawić samopoczucie naszych pracowników i wzmocnić w nich ducha zespołu. W końcu w życiu jest coś więcej niż tylko praca!