Skip to main content Skip to primary navigation

Zespół Umicore z Nowej Rudy wspiera Poland Business Run

Regional website Poland

Połączenie świetnej zabawy oraz zdrowego wysiłku fizycznego, a wszystko w szczytnym celu – to Poland Business Run! W minioną niedzielę trzy zespoły z naszego zakładu w Nowej Rudzie stanęły na początku trasy biegu, by pomóc osobom niepełnosprawnym oraz przekonać się jeszcze mocniej, czym jest duch zespołowy.

Poland Business Run – dlaczego i dla kogo biegniemy?

Poland Business Run to charytatywna sztafeta, w której udział biorą reprezentanci firm z całej Polski. Zebrane środki są przekazywane na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową, a zwłaszcza tym, które musiały przejść amputację. W naszym poczuciu każda okazja, która pozwala nam wnieść choć trochę pozytywnego wkładu do społeczności, jest dobra!

Nieustraszony team Umicore

Z tym przeświadczeniem, bardzo szybko zebraliśmy trzy zespoły. Zainteresowanie dołączeniem do akcji było tak duże, że tak naprawdę każdy z naszych działów wystawił swoich reprezentantów. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem rozpoczęli treningi, ponieważ nie tylko w pracy, ale też poza nią, nasz zespół charakteryzuje niezłomna ambicja. Pod czujnym okiem naszych kapitanek powstały więc strategie biegu dla każdej drużyny. 

Pracownicy Umicore w formie!

W niedzielę rano wszystkie zespoły, zwarte i gotowe, stanęły na linii startu. Każdy chciał osiągnąć jak najlepszy wynik, ale nie tylko dla siebie! Sztafeta polega przecież na pracy zespołu i jego zgraniu, znajomości swoich słabych i mocnych stron oraz otwartości w dzieleniu się nimi. 

Nasi zawodnicy nie mieli jednak czasu na dłuższe przemyślenia, bo już rozpoczynał się bieg. Ostatecznie wszystkie drużyny ukończyły bieg w naprawdę imponującym czasie. Gratulujemy więc każdemu zawodnikowi – daliście z siebie wszystko!

Co pozwolił nam odkryć na nowo ten bieg? Zdrowa rywalizacja pozwala nam wyznaczać sobie nowe cele i się rozwijać. Wierzymy w pracę zespołową, która przyczynia się do realizacji wspólnych celów ponad podziałami, umożliwiając naszym pracownikom czerpanie satysfakcji, ale też radości z pracy. Jeśli możemy robić to wszystko pomagając innym, to naprawdę była to akcja warta każdego wysiłku.