Skip to main content Skip to primary navigation

Promocja zdrowego stylu życia podczas Biegu Nyskiego

Regional website Poland

Ponad tysiąc miłośników biegania 11 czerwca wzięło udział w dziewiątej edycji Biegu Nyskiego. Pięciu pracowników Umicore z zakładu w Nysie założyło buty do biegania i wzięło udział w biegu głównym imprezy. 

Gratulujemy!

Bieg Nyski, podobnie jak w latach ubiegłych, przyciągnął amatorów biegania z gminy i całego powiatu nyskiego. W tym roku nie zabrakło nawet uczestników z innych regionów i z zagranicy. W biegu na 10 km wzięło udział ponad 570 zawodników. Zwycięzcą został obywatel Ukrainy. Przed biegiem głównym odbył się bieg rodzinny na dystansie 1,6 km, który zgromadził około 400 uczestników. Start i meta zawodów znajdowały się w pobliżu Hali Nysa. 

Umicore gratuluje wszystkim uczestnikom IX Biegu Nyskiego dużych i małych osiągnięć, od profesjonalistów po tych, którzy biegają, aby żyć zdrowo. Firma jest przekonana, że w przyszłym roku, w jubileuszowej edycji biegu, zobaczymy jeszcze więcej wspaniałych sportowych emocji. 

"Uwielbiam energię każdego startu w zawodach, ale w moim rodzinnym mieście zawsze biega się najlepiej. To już mój piąty start w Biegu Nyskim. Świetna atmosfera, doskonała organizacja i idealna trasa biegu"

Andrzej, operator produkcji w zakładzie materiałów katodowych Umicore w Nysie

Umicore partnerem Biegu Nyskiego już po raz trzeci.

Umicore już po raz trzeci było oficjalnym partnerem Biegu Nyskiego. Bieg został zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy GIM 2 w Nysie oraz nyską fundację "W działaniu". Poprzez partnerstwo Umicore pragnie wspierać kolejne edycje Biegu Nyskiego oraz promować zdrowy styl życia wśród swoich pracowników i nyskiej społeczności. 

"Wsparcie naszych partnerów jest dla nas bardzo ważne. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Umicore będzie kontynuowana w przyszłości. Umicore tworzy materiały do lepszego życia, a my wspólnie zachęcamy do zdrowszego stylu życia i lepszych nawyków poprzez bieganie"

Jacek Makowski, jeden z organizatorów biegu