Skip to main content Skip to primary navigation

Rodzinny ekoPiknik w Umicore Nowa Ruda

Regional website Poland

Współpraca oparta na wzajemnym zaufaniu i szacunku to fundament integralności. To  także podstawa każdego zgranego zespołu. W Umicore jesteśmy tego świadomi i dlatego tworzymy społeczność, którą łączy nie tylko praca. W tym celu zorganizowaliśmy Rodzinny ekoPiknik dla naszych Pracowników i ich bliskich.


Integracja i edukacja, czyli to, co nas definiuje

Rodzinny ekoPiknik to pierwsze tego rodzaju wydarzenie, które zorganizowaliśmy końcem czerwca na terenie zakładu Umicore w Nowej Rudzie. Event ten stanowił doskonałą okazję do wspólnego zacieśniania więzi Pracowników Umicore i ich rodzin. Ponadto wydarzenie realizowało cele edukacyjne, ponieważ na pikniku nie zabrakło atrakcji nawiązujących do idei eko, w których mogli wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci Pracowników.


Edukacja ekologiczna na wesoło

Na uczestników wydarzenia czekał szereg zabaw i aktywności, takich jak na przykład ekoWarsztaty. Biorąc w nich udział nasi goście uczyli się, jak przy pomocy naturalnych, ekologicznych materiałów wytwarzać kule kąpielowe, senso-masy plastyczne oraz up-cyklingowe bransoletki. Dzieci i młodzież aktywnie brali udział w licznych konkursach, a na wygranych czekały takie upominki, jak bajki edukacyjne oraz gadżety w duchu eko.

Ponadto zorganizowaliśmy dedykowaną strefę malucha z animacjami oraz kolorowe dmuchańce, które zachwyciły najmłodszych, a wielkie kartonowe tipi stanowiły nie lada plastyczne wyzwanie!

W ramach programu eventu przewidzieliśmy zwiedzanie wnętrza fabryki. Podczas wycieczki po zakładzie rodziny naszych Pracowników mogły poznać bliżej środowisko Umicore oraz to, czym zajmujemy się na co dzień jako światowy lider w produkcji katalizatorów. 

Wśród zaplanowanych atrakcji nie zabrakło też ciekawych doświadczeń wykonanych na oczach widzów przez zespół naszego Laboratorium. 


Rodzina Umicore to nie tylko Pracownicy

Na koniec wydarzenia przeprowadziliśmy również loterię, a zwycięzców mile zaskoczyliśmy  wyjątkowymi ekoNagrodami.

Bardzo cieszymy się z tak licznej frekwencji naszych Pracowników i ich rodzin, których zadowolenie było najlepszym podziękowaniem za organizację Rodzinnego ekoPikniku.