Skip to main content Skip to primary navigation

Wielki finał akcji “Podaj dalej! #DajemyKsiążkomDrugieŻycie”

Regional website Poland

Czy wiesz, że recykling jednej tony papieru to ocalenie 20 drzew, oszczędność 20 tysięcy litrów wody i uniknięcie emisji 30 kg zanieczyszczeń do atmosfery? W Umicore troska o środowisko jest nadrzędna i to właśnie z tą myślą powstała akcja Podaj dalej! #DajemyKsiążkomDrugieŻycie.

W ramach akcji, wspólnie z Pracownikami Umicore w Nowej Rudzie, podjęliśmy dwutorowe działania na rzecz filozofii zero-waste. Razem zadbaliśmy o ekologię, ale również wspomogliśmy szkolnictwo i wsparliśmy inicjatywę charytatywną. 

Za nami finał akcji. Wyniki przeprowadzonej zbiórki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!


Nie marnuję -  przekazuję! #DajemyKsiążkomDrugieŻycie

W pierwszej części akcji Podaj dalej! zorganizowaliśmy zbiórkę używanych książek. Zebrane egzemplarze trafiły do antykwariatu, gdzie zyskały nowe życie w ponownym obiegu. 

Umicore połączył siły z Pracownikami przekazując darowiznę w formie finansowej, a cała zebrana kwota została przekazana na rzecz Kacperka - mieszkańca Nowej Rudy, podopiecznego Fundacji “Zdążyć z Pomocą”.


Czytamy - wymieniamy! #DajemyKsiążkomDrugieŻycie

W drugiej części akcji skupiliśmy się na wsparciu lokalnego szkolnictwa w duchu zero-waste. W ramach darowizny zakupiliśmy 70 egzemplarzy używanych lektur i pomocy naukowych w doskonałym stanie. Dzięki temu uczniowie zyskali dodatkowe pomoce naukowe, a Umicore powiększyło pulę książek, które trafią do ponownego obiegu.

Cieszymy się, że dzięki tak dużemu zaangażowaniu Pracowników Umicore, kolejny raz mogliśmy zrobić coś dobrego!