Skip to main content Skip to primary navigation

Pracownicy Umicore wzięli udział w XI Biegu Nyskim

Regional website Poland

8 czerwca odbyła się XI edycja Biegu Nyskiego. Start i meta tradycyjnie zlokalizowane były w pobliżu Hali Nysa, a trasa liczyła 10 km. W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc biegaczy z całego powiatu. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji Umicore.

Jako Umicore wsparliśmy Bieg Nyski już po raz piąty, tym razem jako złoty partner wydarzenia. W ten sposób chcemy odpowiadać na potrzeby i zainteresowania naszych pracowników, którzy coraz chętniej angażują się w inicjatywy sportowe. Dzięki temu wydarzenie stało się już nie tylko tradycją nyską, ale również naszą  firmową.

– Tegoroczna edycja Biegu Nyskiego zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Frekwencja była imponująca, a organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo i komfort na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że takie wydarzenia zmotywują jeszcze więcej mieszkańców naszego regionu do uprawiania sportu. –

Adam Szpularz, menadżer doskonałości operacyjnej w Umicore Battery Materials, a prywatnie – entuzjasta biegania.

Co roku w Biegu Nyskim uczestniczy coraz więcej pracowników naszego zakładu, w tym roku było to ponad 20 osób. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu! Cieszymy się, że nasze koleżanki i koledzy z tak dużym entuzjazmem angażują się w lokalne inicjatywy sportowe. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w tak samo – albo jeszcze bardziej – licznym gronie – mówi Alicja Stafford, menadżerka ds. komunikacji w Umicore Battery Materials.

Dzięki współpracy z organizatorami Biegu Nyskiego, chcemy motywować naszych pracowników do aktywności fizycznej oraz promować zdrowy styl życia w Nysie i całym regionie. Już teraz czekamy na kolejne edycje Biegu Nyskiego!