Skip to main content Skip to primary navigation

Martyna F.

Starszy Chemik Laboratoryjny
Nysa, Polska
Rechargeable Battery Materials
Pracuje w Umicore od 2021 r.
"Cieszę się z wielkiego entuzjazmu, który widzę wśród współpracowników, kiedy codziennie przychodzą do pracy."

Jak możesz opisać swoją rolę w Umicore?

Jestem Starszym Chemikiem Laboratoryjnym w zakładzie Umicore w Radzikowicach koło Nysy. Moją rolą jest wdrażanie i nadzorowanie wyznaczonych metod badawczych w laboratorium analitycznym.

Co lubisz w swojej pracy?

To, co najbardziej kocham w mojej pracy, to to, że moje zadania wymagają zarówno autonomii, jak i pracy zespołowej. Cieszę się z wielkiego entuzjazmu, jaki widzę wśród współpracowników, kiedy codziennie przychodzą do pracy.

Za co cenisz pracę w Umicore?

Praca w międzynarodowym środowisku jest dla mnie cenna. Na co dzień jestem w kontakcie z pracownikami naszych siostrzanych zakładów w Azji. Podoba mi się również to, że moja praca stanowi dla mnie wyzwanie i zawsze mogę liczyć na pomoc moich kolegów. 

Dlaczego chciałaś dołączyć do Umicore?

Przed Umicore pracowałam jako chemik wykonując analizy fizykochemiczne cieczy. Chciałam rozwijać się i uczyć w nowym obszarze materiałów, a laboratorium Umicore zaoferowało mi możliwość analizy ciał stałych. 

Czego oczekujesz, kiedy zaczynasz pracę każdego dnia?

W projekcie typu greenfield, takim jak budowa obiektu w Nysie, cały czas pojawiają się nieoczekiwane zadania. Tak więc oprócz codziennej pracy powierza się mi nowe zadania. Dzięki wsparciu zespołu i managera laboratorium analitycznego mogę efektywnie wykonywać wszystkie moje obowiązki. 

Co jest dla Ciebie najważniejsze w Twojej karierze w Umicore?

Mam doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wspieram managera laboratorium analitycznego w naszym zakładzie. Jest to kluczowy element mojej pracy w Umicore, ponieważ pozwala utrzymać pracowników w zdrowiu oraz uniknąć wypadków i zdarzeń potencjalnie wypadkowych. 

Jakich rad możesz udzielić nowym pracownikom?

Nowy pracownik może wstydzić się zadawać pytania dotyczące samej pracy, organizacji, zasad, które mają zastosowanie. Myślę, że powinien zadawać pytania i dzielić się opiniami i komentarzami. Dzielenie się doświadczeniami i obserwacjami, może stać się dwukierunkowym procesem uczenia się, w którym zarówno nowi, jak i bardziej doświadczeni koledzy mają szansę wzbogacić się o różne perspektywy.