Skip to main content Skip to primary navigation

Tomasz M.

Supervisor
Nysa, Polska
Rechargeable Battery Materials
Pracuje w Umicore od 2020 r.
"Odgrywanie roli w budowie zakładu greenfield jest ekscytującym i bardzo satysfakcjonującym wyzwaniem."

Czy mógłbyś opisać swoją rolę w Umicore?

Pracuję jako supervisor w zakładzie materiałów katodowych w Polsce. Jest to duże wyzwanie, ponieważ jest to projekt typu greenfield. Przygotowujemy dział produkcji do spełnienia wymagań branży motoryzacyjnej. Rekrutujemy i szkolimy operatorów tak, aby posiadali odpowiednie kompetencje do obsługi maszyn i urządzeń. Tworzymy również procedury i instrukcje niezbędne każdemu pracownikowi do wykonywania swoich zadań w sposób świadomy i bezpieczny.

Co lubisz w swojej pracy?

Na obecnym stanowisku mogę wykorzystać swoje wieloletnie  doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Jednocześnie dzięki Umicore stale rozwijam się w swojej roli, biorąc udział w szkoleniach i zdobywając nowe kwalifikacje.

Co lubisz w pracy dla Umicore?

Praca zespołowa jest dla mnie niezwykle ważna i jesteśmy bardzo silnym zespołem. Czuję, że moje pomysły są brane pod uwagę i naprawdę mam wpływ na rozwój mojego miejsca pracy. Ponadto, pracując w branży motoryzacyjnej w ostatnich latach, zrozumiałem, że przejście na samochody elektryczne jest koniecznością, aby lepiej dbać o środowisko. Teraz, dzięki pracy dla Umicore, mogę przyczynić się do tego procesu.

Dlaczego chciałeś dołączyć do Umicore?

Przyciągnęła mnie przede wszystkim skala projektu w Nysie. A ponieważ jest to projekt typu greenfield, mogę połączyć moją wiedzę motoryzacyjną z zarządzaniem zespołem w zupełnie nowym i zaawansowanym technologicznie środowisku produkcyjnym.

Co sprawiło, że Umicore stał się dla Ciebie atrakcyjny?

Przede wszystkim jest to nowy projekt, który będzie dalej rozwijany w ciągu najbliższych lat. Z mojej perspektywy jest to więc stabilna praca,  która oferuje ogromne możliwości rozwoju w organizacji.

Na co czekasz, kiedy rano wychodzisz do pracy?

Projekt w Nysie oferuje wiele różnych ciekawych wyzwań. Lubię pracować z ludźmi, moim zdaniem tworzymy zespół i bardzo dobrze się dogadujemy. Dzięki temu nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, to bardzo podnoszące na duchu uczucie.

Co do tej pory było twoim najważniejszym wydarzeniem w twojej roli w Umicore?

Największym doświadczeniem do tej pory była wizyta w Korei Południowej, gdzie mogłem spotkać się z kolegami w Korei. Podzielili  się swoim doświadczeniem i pomogli mi przygotować się do roli w Nysie.

Porady dla nowych pracowników?

Ciesz się nowym, przyjaznym miejscem pracy! Bądź otwarty, zadawaj pytania i pamiętaj, że jesteś teraz częścią zespołu, a my będziemy Cię wspierać na każdym etapie wdrażania.