Skip to main content Skip to primary navigation

Krzysztof D.

Maintenance Technician
Nowa Ruda, Polska
Automotive Catalysts
Pracuje w Umicore od 2018 r.
"Pracę w Umicore cenię sobie szczególnie za wyjątkową atmosferę w firmie."

Jak możesz opisać swoją rolę w Umicore?

W Umicore pracuję na stanowisku Technika Utrzymania Ruchu. Do moich codziennych obowiązków należy utrzymanie parku maszynowego w 100% sprawności technicznej, poprzez wykonywanie okresowych przeglądów urządzeń. Moim zdaniem również jest usuwanie awarii w jak najkrótszym czasie i wprowadzanie modyfikacji zalecanych przez producentów maszyn. To wszystko odbywa się dzięki współpracy z moimi kolegami z działu, gdyż tylko jako team możemy wspólnie sprostać zleconym zadaniom.

Co lubisz w swojej pracy?

Bardzo lubię moją pracę za to, że każdy dzień jest inny, przynosi nowe wyzwania i zadania. Na monotonię na pewno nie mogę narzekać, ponieważ całą zmianę jestem w ruchu - od warsztatu poprzez Coating i Washcoat, aż do DCU. Jestem wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wsparcie techniczne. 

Za co cenisz pracę w Umicore?

Pracę w Umicore cenię sobie szczególnie za wyjątkową atmosferę w firmie. Jesteśmy na tyle małym zespołem, że wszyscy się znamy. Pracuję w bardzo zgranej grupie, w której wspieramy się i pomagamy sobie nawzajem. Ważne jest dla mnie również to, że na codzień przekazujemy sobie wiedzę, dzięki czemu nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. To, o czym warto jeszcze wspomnieć, to fakt, że Umicore cały czas wspiera mój rozwój poprzez szkolenia, dzięki którym moja praca jest jeszcze bardziej efektywna.

Dlaczego chciałaś dołączyć do Umicore?

O Umicore dowiedziałem się od znajomej osoby, która opowiedziała mi o tym jak wygląda praca tutaj. Usłyszałem o miłej atmosferze, która panuje w zakładzie i fajnym, zgranym zespole Utrzymania Ruchu, do którego dołączyłem w 2018r.

Czego oczekujesz, kiedy zaczynasz pracę każdego dnia?

Rozpoczynając każdy dzień pracy mam nadzieję że nie powstanie żadna awaria, a ja będę mógł realizować plan przeglądów okresowych, wykonać planowane naprawy i prace warsztatowe.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w Twojej karierze w Umicore?

W mojej karierze zawodowej najważniejszy jest dla mnie rozwój osobisty, poznawanie nowych zagadnień technicznych oraz doskonalenie umiejętności, które już posiadam.

Jakich rad możesz udzielić nowym pracownikom?

“Kto pyta nie błądzi” - to moja rada. W Umicore pracują ludzie, którzy są zawsze chętni do pomocy, dzielą się swoją wiedzą i wspierają się wzajemnie. Nowi pracownicy mogą liczyć na pełne wsparcie doświadczonych kolegów w każdym momencie. Najważniejsze, by się nie krępować i prosić o pomoc. Wiem to z doświadczenia, bo kiedyś też byłem nowym pracownikiem.