Skip to main content Skip to primary navigation

Dzień Otwarty za nami! Kandydaci zainteresowani pracą w Umicore odwiedzili naszą fabrykę

Regional website Poland

14 marca br. otworzyliśmy drzwi naszego zakładu dla mieszkańców Nysy i okolic. Wszyscy, którzy chcą rozpocząć zawodową przygodę z Umicore, mogli zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w naszej fabryce, poznać zespół, a także dowiedzieć się jak przebiega proces rekrutacji. Wydarzenie zorganizowaliśmy we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Nysie. 

Po raz kolejny zorganizowaliśmy Dzień Otwarty i zaprosiliśmy do naszej fabryki wszystkich zainteresowanych pracą w Umicore. Skąd pomysł na takie wydarzenie?

– W ostatnich latach rynek pracy dynamicznie się zmieniał i obecnie sporo rekrutacji jest prowadzonych przez internet. Dla niektórych może być to bariera. Wiele osób jest przyzwyczajonych do tradycyjnych form i ceni sobie bezpośredni kontakt oraz komfort rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Z myślą o nich powstała idea Dni Otwartych – 

Tomasz Wróbel, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie

Obecnie w Umicore prowadzimy rekrutację na stanowiska takie jak operator produkcji, lider zmiany produkcyjnej, technik elektryk czy technik mechanik.

– Chcemy, aby kandydaci i kandydatki poznali naszą firmę  i zobaczyli, jakie mamy wartości oraz kulturę organizacyjną. Jesteśmy otwartym i gotowym do budowania trwałych relacji pracodawcą, który zapewnia stabilne warunki zatrudnienia, bogaty pakiet benefitów, takich jak prywatna opieka medyczna, karta sportowa, własna siłownia, a także wiele możliwości rozwoju –

Jadwiga Miśtak, Menadżerka Rekrutacji w Umicore

W ramach Dnia Otwartego odbyły się warsztaty oraz prezentacje prowadzone przez naszych obecnych pracowników. Wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy przygotowaliśmy dla kandydatów materiały z informacjami o możliwościach rozwoju, benefitach uzupełniających ofertę oraz wyjaśnieniem tego, jak wygląda proces rekrutacji.