Skip to main content Skip to primary navigation

UBM Poland - Technik Laboratorium

Poland - Nysa
Umicore Battery Materials
Laboratory

Opublikowany 15-11-2023

Umicore

Redukujemy emisję spalin. Nadajemy nowe życie zużytym metalom. Napędzamy samochody przyszłości. Jesteśmy międzynarodową grupą materiałową i technologiczną. Dzięki specjalistycznej wiedzy dostarczamy naszym klientom produkty i rozwiązania, które są niezbędne w ich codziennym życiu. Dokładamy wszelkich starań, aby zdobyć pozycję absolutnego lidera w produkcji materiałów stosowanych w ekologicznym transporcie i recyklingu oraz by przekształcić nasze podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju w jeszcze większą przewagę konkurencyjną. Z ambicjami takimi jak te, wyobraź sobie, co Ty możesz zrobić?

Zakres obowiązków

  • Pracownik przeprowadza na bieżąco analizy fizykochemiczne próbek z produkcji seryjnej, stosując zalecane metody i zwracając uwagę na jakość wyników.
  • Przygotowanie próbek do pomiarów analitycznych, w tym odbioru od zleceniodawcy, rejestracji w LIMS i archiwizacji
  • Wykonywanie pomiarów analitycznych zgodnie z zalecanymi metodami w wyznaczonym obszarze analitycznym i wprowadzanie danych do centralnej bazy danych LIMS
  • Ocena i porównanie wyników analiz, ocena, w oparciu o granice kontrolne, czy należy podjąć określone działania (np. Druga analiza, ponowna kalibracja)
  • W przypadku odchyleń chemicy laboratoryjni informują o tym opiekuna lub starszego chemika laboratoryjnego i wspólnie opracują plan doskonalenia
  • Przeprowadzenie testów MSA
  • Nadzór nad sprzętem:
    • Używanie sprzętu we właściwy i bezpieczny sposób w oparciu o dedykowaną dokumentację (instrukcje, Standardowe Procedury Obsługi, Instrukcje Pracy)
    • Utrzymanie aktualności pliku zarządzania sprzętem
    • Zapewnienie optymalnych działań wyznaczonego sprzętu laboratoryjnego poprzez wykonywanie okresowych planów konserwacji i odpowiedniego przeglądu
  • Nadzór nad chemikaliami i materiałami odniesienia dla wyznaczonego obszaru analitycznego:
    • Używanie chemikaliów we właściwy i bezpieczny sposób w oparciu o dedykowaną dokumentację (SDS, Instrukcje pracy)
    • Usuwanie odpadów w bezpieczny sposób
  • Utrzymanie miejsca pracy w laboratorium w czystości i porządku (np. Zgodnie z 5S…)

Kogo poszukujemy

Zależy nam na tym, aby nasz nowy kolega lub koleżanka posiadał(-a):

  • Minimalne wykształcenie średnie lub licencjackie (inżynieria) w dziedzinie chemii lub dziedzin pokrewnych
  • 1 rok doświadczenia w środowisku laboratoryjnym
  • Znajomość sprzętu analitycznego, powszechnie używanego w laboratoriach analitycznych, jest dodatkowym atutem
  • Potrafił(-a) pracować sumiennie, ostrożnie i bezpiecznie
  • Mile widziany komunikatywny angielski
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku jest dodatkowym atutem

Co oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie - umowa o pracę
  • Bogaty pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, darmowe posiłki, Pracowniczy Plan Emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, karta sportowa)
  • Czynny udział w projekcie greenfield – pierwsza w Europie fabryka materiałów katodowych
  • Praca w międzynarodowej firmie
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje

Jeśli nasze materiały do baterii mogą poprawić zasięg samochodów elektrycznych, WYOBRAŹ SOBIE, CO TY MOŻESZ ZROBIĆ?