Skip to main content Skip to primary navigation

Co robimy

Nasze przedsiębiorstwa

Redukujemy emisję spalin. Nadajemy nowe życie zużytym metalom. Napędzamy samochody przyszłości. Jako globalna grupa materiałowa i technologiczna, wykorzystujemy swoją specjalistyczną wiedzę, aby oferować materiały i rozwiązania niezbędne w codziennym życiu.

Chcemy, żeby Umicore był liderem w dostarczaniu i tworzeniu rozwiązań opartych na materiałach, które przyczyniają się do fundamentalnych ulepszeń dla ludzi na całym świecie. Robimy to, koncentrując się na trzech obszarach działalności: recyklingu, elektryfikacji i czystym powietrzu.

Technologie katalityczne

W świecie, w którym obowiązują coraz bardziej rygorystyczne przepisy w zakresie ochrony środowiska, producenci samochodów muszą poszukiwać nowych sposobów produkcji czystszych i bardziej energooszczędnych pojazdów.Dołączając do naszej grupy biznesowej zajmującej się technologią katalityczną, możesz odegrać kluczową rolę w ograniczaniu emisji szkodliwych spalin lub produkcji katalizatorów przemysłowych tworzonych na bazie metali szlachetnych.

Technologie energetyczne i powierzchniowe

Żyjemy i działamy w świecie, w którym niedobór zasobów staje się coraz większym zagrożeniem. Ponieważ zapotrzebowanie na czystą energię i jej magazynowanie rośnie, z nami możesz znaleźć nowe sposoby, aby pomóc naszym klientom sprostać tym wyzwaniom – od opracowywania baterii litowo-jonowych i materiałów katodowych po wytwarzanie wysokiej czystości produktów do obróbki powierzchni.

Recykling

Poprzez nasze działania w zakresie recyklingu przetwarzamy złożone strumienie odpadów zawierające zarówno metale szlachetne, jak i rzadkie. Będąc częścią naszego zespołu, możesz uczestniczyć w pozyskiwaniu metali z szerokiej gamy materiałów wejściowych, w tym z produktów wycofanych z eksploatacji, a nawet pozostałości przemysłowych. To oznacza, że możemy nadawać nowe życie metalom, które w przeciwnym razie nie byłyby już w ogóle eksploatowane.