Skip to main content Skip to primary navigation

Karolina B.

Finance Manager & Plant Controller
Nowa Ruda, Polska
Automotive Catalysts
Pracuje w Umicore od 2014 r.
"Jestem dumna, że pracuję w firmie, która stawia sobie za cel ochronę środowiska."

Jak możesz opisać swoją rolę w Umicore?

Na co dzień pełnię funkcję Finance Managera i Plant Controllera w zakładzie Umicore w Nowej Rudzie. Z fabryką jestem związana właściwie od początku jej działalności w Polsce, do zespołu dołączyłam w grudniu 2014 roku. W ciągu tych ostatnich siedmiu lat wdrożyliśmy wiele narzędzi i opracowaliśmy nowe procesy, które znacznie usprawniły funkcjonowanie całego zakładu. Zespół w Nowej Rudzie może liczyć na moje pełne wsparcie w osiąganiu wyznaczonych celów biznesowych. Dzięki systematycznemu monitorowaniu i prognozowaniu danych finansowych, mam pewność, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszych celów.

Co lubisz w swojej pracy?

Moja praca na tym stanowisku jest wieloaspektowa i zróżnicowana. Lubię przygotowywać różnego rodzaju analizy i dzielić się ich wynikami z członkami zespołu. Wierzę, że dzięki temu mogą lepiej zrozumieć finansowe skutki podejmowanych decyzji. 

Za co cenisz pracę w Umicore?

Bardzo cenna jest dla mnie możliwość nawiązywania międzynarodowych kontaktów.  Taka współpraca umożliwia mi poznanie wielu różnych kultur. Lubię też pracować z najnowszym oprogramowaniem i nowoczesnym sprzętem. Dzięki temu poszerzam swoją wiedzę i rozwijam umiejętności komunikacyjne. 

Dlaczego chciałaś dołączyć do Umicore?

Jest to firma dla której bezpieczeństwo pracowników i rozwój osobisty jest priorytetem. Umicore dąży też do osiągnięcia pozycji lidera w dziedzinie czystej mobilności, co jest spójne z moim światopoglądem. Uważam, że powinniśmy podejmować działania na szeroką skalę w trosce o naszą planetę. Jestem dumna, że pracuję w firmie, która stawia sobie za cel ochronę środowiska.  

Czego oczekujesz, kiedy zaczynasz pracę każdego dnia?

Każdego dnia przychodzę do pracy z nastawieniem, aby wspólnie z moimi koleżankami i kolegami ulepszać istniejące procesy w zakładzie, tak aby firma działała coraz bardziej efektywnie na dynamicznym rynku producentów części samochodowych.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w Twojej karierze w Umicore?

Najważniejsze dla mnie jest budowanie w zespole świadomości ograniczania ryzyka i szacowania kosztów. Te dwa aspekty mają bardzo duży wpływ na wyniki finansowe w branży metali szlachetnych. Aktualnie pracujemy nad rozwiązaniem, które umożliwi precyzyjne oszacowanie ilości metali szlachetnych w wytworzonym odpadzie produkcyjnym wysyłanym do zakładu zajmującego się ich odzyskiwaniem. Umożliwi to zrozumienie odchyleń w ilości odzyskanego metalu oraz pozwoli na dalsze usprawnienie procesów związanych z odzyskiem.

Jakich rad możesz udzielić nowym pracownikom?

Wykorzystuj każdą okazję, aby się rozwijać. Nie wstydź się zadawać pytań i budować relacji z członkami zespołu. Współpraca z zespołami z różnych działów może Cię wiele nauczyć i wnieść całkiem nowe spojrzenie na daną sytuację.