Skip to main content Skip to primary navigation

Odwiedziny uczniów szkoły podstawowej w Umicore Nowa Ruda

Regional website Poland

30 maja mieliśmy przyjemność gościć u siebie uczniów 8. klas Szkoły Podstawowej nr 7 z Nowej Rudy. Wizyta, zorganizowana przez WSSE Wałbrzych, miała na celu promocję klasy patronackiej, z którą nawiązaliśmy współpracę, a także pomoc młodzieży w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej. Nasi goście się nie zawiedli!


Tak pracujemy

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkich prezentacji, które specjalnie dla nich poprowadziły Senior HR & Employer Branding Generalist, Magdalena Graczyk, oraz Lab Manager, Anna Górak-Cymorek. Dzięki naszym materiałom, uczestnicy mogli poznać różnorodne aspekty działalności Umicore Nowa Ruda i dowiedzieć się, jak wiele ciekawych możliwości może im przynieść przyszłość związana z naszą branżą.

Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę! Nasz kolega z laboratorium, Michał Bochan, przeprowadził krótki pokaz laboratoryjny, który wnioskując po minach naszych gości, bardzo im się spodobał. Mieli oni okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca w laboratorium i jakie są jej potencjalne zastosowania. Po zakończeniu prezentacji uczniowie mieli też możliwość obejrzenia laboratorium i obszaru produkcji.


Wspieramy młodych ludzi

Oczywiście, nasza współpraca z klasą patronacką nie kończy się jedynie na jednorazowym wydarzeniu. W bieżącym roku szkolnym uczniowie mieli już okazję odwiedzić naszą firmę dwukrotnie; spotkali się wówczas z przedstawicielami działu jakości oraz produkcji i odbyli praktyki w naszym laboratorium. A to nie wszystko.

W ramach naszego programu stypendialnego, regularnie wypłacamy stypendia dla tych z uczniów, którzy wykazują szczególne osiągnięcia w nauce. W czerwcu planujemy również zakupić sprzęt do klasy laboratoryjnej, by umożliwić uczniom jeszcze lepsze przygotowanie do przyszłych wyzwań związanych z wyborem ścieżki zawodowej.


Przekazujemy pasję!

Jesteśmy przekonani, że nasze działania na rzecz szkół są niezwykle istotne dla rozwoju młodzieży i pomagają kształtować ich świadomość zawodową. Współpraca ta daje nam także możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z zakresu naszej branży.

Wizyty w naszej firmie dają uczniom szansę zobaczenia na własne oczy, jak funkcjonuje prawdziwe środowisko pracy. Mogą się wtedy przyjrzeć procesom produkcyjnym, poznać specyfikę laboratorium i dowiedzieć się, jak wygląda praca z najnowszymi technologiami i urządzeniami. To niezwykle cenne doświadczenie, które może pomóc młodym ludziom w podjęciu decyzji dotyczących ich przyszłej kariery.

Wierzymy również w siłę motywacji i inspiracji. Dlatego organizując spotkania, staramy się przekazać uczniom nasze pasje i zaangażowanie w to, co robimy. Chcemy, aby widzieli, że praca w naszej branży może być źródłem satysfakcji z tworzenia czegoś, co ma znaczenie dla świata!