Skip to main content Skip to primary navigation

Umicore Autocat Poland - lokalny partner dla szkolnictwa

Regional website Poland

W Umicore Autocat wierzymy w siłę edukacji. Z tego powodu wspieramy najmłodszych członków naszej społeczności ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie oraz z Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Kłodzku. Na jakie działania stawiamy? Dowiesz się tego z artykułu. 

Sąsiedzka odpowiedzialność 

W Umicore czujemy się częścią lokalnej społeczności i wierzymy, że zawsze warto dawać społeczeństwu coś od siebie. Dążymy do tego, by mieć wkład w rozwój i dobrobyt lokalnych społeczności, być dobrym i odpowiedzialnym sąsiadem, który potrafi działać w odpowiedzi na bieżące potrzeby.

To jeden z powodów, dla których już w 2018 roku rozpoczęliśmy współpracę z kłodzką szkołą. Przed pandemią regularnie gościliśmy uczniów szkoły w naszym zakładzie. Uczestniczyli oni w zajęciach w naszym laboratorium, dzięki czemu mogli zobaczyć, jak wygląda praca na wysokospecjalistycznym sprzęcie. Zależało nam również, by młodzież mogła poznać naszą firmę jako całość i zobaczyć różne możliwości przyszłego rozwoju, dlatego organizowaliśmy także spotkania z innymi działami jak Dział Procesu czy Dział Jakości.

W ramach naszej współpracy przekazujemy nie tylko wiedzę. Równie ważne jest finansowe wsparcie uczniów, w postaci stypendiów czy też zakupu sprzętu, który pozwala rozwinąć kluczowe umiejętności. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie, aby tworzyć materiały dla lepszego życia, dlatego wiemy jak ważny jest rozwój kompetencji technologicznych i dostęp do odpowiednich narzędzi.  

 

Edukacja na wagę złota

Edukacja z wykorzystaniem nowych technologii stanowi ogromne wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale także dla szkół. Wiedząc, że braki sprzętowe to jeden z głównych problemów edukacji zdalnej w dobie pandemii Covid - 19, postanowiliśmy wspomóc podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie – mówi Magdalena Ryż, HR Manager Umicore Autocat Poland.

Aby zapewnić dzieciom sprzęt potrzebny do edukacji zdalnej w dniu 18 lutego 2021 r. przekazaliśmy na ręce Dyrekcji szkoły 10 tabletów marki Huawei. Jak wskazuje Jarosław Przybył - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie: “tablety powiększyły bazę szkoły i są cennym podarunkiem, szczególnie teraz, w czasie pandemii i związanymi z nią wyzwaniami kształcenia na odległość”. 

Wspomniane działania nie są jedynymi, jakie obecnie podejmujemy w Umicore Autocat Poland, żeby wspierać lokalne szkolnictwo.  W ramach partnerstwa z Zespołem Szkół Technicznych nr 1 w Kłodzku, do uprzednio zakupionego dygestorium laboratoryjnego, postanowiliśmy dołączyć kolejny profesjonalny sprzęt. Precyzyjne wagi laboratoryjne Steinberg Systems w dniu 08 lutego 2021 z rąk HR Managera Magdaleny Ryż odebrał Dyrektor Szkoły Rafał Olecha. Jak mówi Anna Frońska-Popiel, Pani koordynatorka projektu ze strony szkoły oraz nauczycielka chemii “posługiwanie się specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym podniesie umiejętności uczniów i wpłynie na jakość pracy oraz wiarygodność otrzymywanych wyników. Sprzęt laboratoryjny nieoceniony będzie także na praktycznych egzaminach zawodowych”.

To nasza przyszłość

Mając na uwadze dobro lokalnej społeczności, jesteśmy przekonani, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie efektywnie wykorzystają narzędzia cyfrowe w nauce zdalnej i nie tylko.

Z kolei dostęp do profesjonalnego wyposażenia naukowego w Zespole Szkół technicznych Kłodzku na pewno pozwoli uczniom stać się znakomitymi specjalistami i razem z nami będą mogli w przyszłości tworzyć materiały dla lepszego życia.