Skip to main content Skip to primary navigation

Krok w służbie dobra, czyli Umicore Nowa Ruda podczas Poland Business Run!

Regional website Poland

W Umicore wierzymy, że wspieranie innych to nie tylko obowiązek, ale także przywilej. Tym razem nasz team postawił kolejny krok w służbie pomagania potrzebującym i ponownie wziął udział w charytatywnym biegu Poland Business Run.


Biegając, pomagamy

Bieg Poland Business Run to niezwykła inicjatywa fundacji o tej samej nazwie, która od lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi i po mastektomii, oferując im pomoc poprzez zakup wózków, rehabilitacji i protez. Chociaż oryginalnie wydarzenie ma miejsce w Krakowie, pozwala na udział także tym, którzy z różnych powodów nie mogą tam zawitać.

Już w 2020 roku, gdy świat zmagał się z wyzwaniami wynikającymi z wybuchu pandemii, organizatorzy Poland Business Run udowodnili, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby działać na rzecz dobra. Umożliwiając uczestnikom udział zdalny, w wybranej przez nich lokalizacji, nie tylko sprawili, że akcja mogła się odbyć, ale również zapoczątkowali nowy trend, który od tamtej pory co roku zwiększał ilość chętnych do biegu!


Razem przekraczamy granice

W Umicore pracownicy tworzą nie tylko zespół zawodowy, ale także społeczność gotową do podjęcia wyzwań dla dobra innych. Nasz udział w Poland Business Run to nie tylko bieg, to wyraz naszych wartości i chęci tworzenia pozytywnych zmian. Dzięki takim inicjatywom dajemy sobie wzajemnie siłę do działania i pokazujemy, że jesteśmy razem nie tylko na co dzień, ale także w każdej innej sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc.

Dlatego też nie byliśmy zdziwieni, gdy z naszego teamu chętnych do biegu było aż 35 osób!


Zmieniając życie innych na lepsze

Tegoroczna frekwencja biegu nie zawiodła organizatorów! Dzięki niej, wraz z opłatami za start, udało nam się zebrać łącznie ponad 3000 złotych. Kwota ta zostanie w całości przeznaczona na rzecz potrzebujących i posłuży do zakupu nowych wózków, protez i rehabilitacji dla beneficjentów!

Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasza firma rozwija nie tylko innowacyjne technologie, ale również kształtuje wartości społeczne, które zmieniają życie innych na lepsze. Dzięki temu biegowi przekroczyliśmy nie tylko granice fizyczne, ale też mogliśmy wspólnie pokazać, że nawet pojedynczy krok ma znaczenie.