Program stażowy dla absolwentów

Umicore od wielu lat organizuje 2 letnie programy stażowe w kilku krajach. W związku z naszymi ambitnymi planami rozwojowymi, w naszej fabryce materiałów katodowych w Nysie, uruchamiamy program stażowy dla absolwentów kierunków technicznych.  

Program stażowy stwarza niezwykła okazję pogłębienia wiedzy i zdobycia doświadczenia w kilku obszarach technologicznych w naszej organizacji, m.in. produkcji, kontroli procesów, rozwoju procesów, itp. Jako stażysta będziesz mógł szybko wnieść swój wkład, odnieść unikalne korzyści z indywidualnie przygotowanego planu rozwojowego, który będzie obejmował kilka projektów realizowanych za granicą, głównie w Azji, ale też w krajach europejskich

Czego możesz się spodziewać  

Dołączając do nas w 2022 roku przez okres 2 lat będziesz brał udział w realizacji kilku międzynarodowych projektów. Po odbyciu stażu, będziesz miał możliwość podjęcia stałego zatrudnienia w działach związanych z technologią w fabryce w Nysie, co da Ci możliwość wykorzystania Twoich zainteresowań i zdobytego  doświadczenia

W trakcie stażu zapoznasz się z naszą technologią, sposobami pracy i kulturą organizacyjną. Rozwiniesz swoją wiedzę, umiejętności oraz poszerzysz kontakty uczestnicząc w warsztatach, szkoleniach, oraz spotkaniach networkingowych w Umicore. Rozwiniesz również umiejętności interpersonalne, które pomogą Ci rozwijać się w niezwykle ciekawych rolach zawodowych. Stworzymy odpowiednią przestrzeń do ewaluacji Twoich osiągnięć, rzetelnego poznania Twojego potencjału oraz przygotujemy do objęcia roli menadżerskiej w Umicore.

Co oferujemy 

W tym programie przygotowujemy młodych inżynierów do ról menadżerskich w obszarze technologicznym. Stażyści podczas trwania programu są pod opieką dedykowanych coachów i mentorów, którzy prowadzą ich przez indywidualnie przygotowany program rozwojowy, realizowany w różnych lokalizacjach

Jak aplikować 

Możesz zaaplikować poprzez naszą stronę www. Wyślij aplikację wiosną 2022 roku. Nasi rekruterzy przeanalizują Twoją aplikację i jeśli spełniasz oczekiwania, zostaniesz zaproszony do kolejnych etapów:

Rozmowa kwalifikacyjna 

Jeśli Twój profil spełni wymagania określone w ogłoszeniu zostaniesz zaproszony na telefoniczną rozmowę rekrutacyjną podczas której omówimy najważniejsze informacje. Jeśli wynik tej rozmowy będzie pozytywny, weźmiesz udział w pogłębionej rozmowie w maju lub czerwcu. Podczas tej rozmowy przedstawimy Ci bardziej szczegółowe informacje o firmie i o programie, oraz porozmawiamy o Twoim wykształceniu, zainteresowaniach, aspiracjach i ambicjach.

Assessment (audyt  kompetencji)

Kolejnym etapem, po pozytywnym przejściu przez rozmowę, będzie audyt  kompetencji. Podczas audytu, wielowymiarowo oceniamy umiejętności, predyspozycje i potencjał kandydatów. Ostatnim etapem jest udzielenie kandydatowi informacji zwrotnej i podjęcie decyzji o udziale w programie stażowym.

Oferta

Jeśli decyzja będzie pozytywna, latem zostanie Ci przedstawiona oferta programu stażowego. Po podpisaniu umowy, jesienią 2022 rozpoczniesz staż.

Proces rekrutacji rozpocznie się wiosną 2022 roku.

Co mówią nasi stażyści 

Willem mówi: "Działania Umicore, jako globalnego lidera w obszarze materiałów, recyklingu, czystych technologii i zrównoważonego rozwoju, perfekcyjnie korespondują z moimi zainteresowaniami jako inżyniera oraz jako człowieka, a sposób, w jaki kształtujemy przyszłość jest ekscytujący. Umicore jest bardzo dynamiczną organizacją i Ty, jako stażysta otrzymujesz wiele możliwości uczenia się i rozwoju w międzynarodowym środowisku.  

Miałem szczęście dostać się do program stażowego w jednostce biznesowej materiałów do baterii akumulatorowych. Ten program pogłębił moje zainteresowanie firmą i umocnił w przekonaniu, że Umicore jest najlepszym miejscem dla mnie, które pozwala mi rozwijać się jako inżynier i miejscem, gdzie mogę wnieść swój wkład.”